Szkolenie efektywnością działania

W dniach od 1 do 12 marca br. w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego odbył się kurs doskonalący instruktorów grupy dowódczej Wojsk Obrony Terytorialnej.

Uczestniczyło w nim ponad 17 dowódców z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

Głównym celem kursu jest doskonalenie i rozwijanie kompetencji oraz umiejętności przywódczych. Szkolenie było bardzo intensywne, kursanci mieli zajęcia z metodyki nauczania, taktyki, dowodzenia, systemu wykorzystywania doświadczeń oraz przywództwa. Jak rozpoznawać i rozwijać kompetencje dowódcze i społeczne? Jak właściwie budować relacje pomiędzy dowódcą, a podwładnym?

Na te i wiele innych pytań szkoleni uzyskali odpowiedzi podczas realizacji zajęć.
„Szkolenie było bardzo intensywne. Zajęcia rozpoczynaliśmy wcześnie rano i kończyliśmy późnym wieczorem. Jednak dla mnie najistotniejsze było usystematyzowanie wiedzy i umiejscowienie siebie jako dowódcy w całym procesie dowodzenia” – podkreśla ppor. Bartosz Piasny z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Kurs doskonalący instruktorów grupy dowódczej WOT w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej będzie odbywał się cyklicznie.

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego, ps. „Trzaska” w Toruniu realizuje swoje zadania już od 2018 roku.
Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.

Tekst i zdjęcia: kpt. dr Diana Warchocka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pin It on Pinterest

0
Would love your thoughts, please comment.x