Pancera Brygada US Army już w Drawsku

Zdjęcie: Tomasz Jasyk [Poligonowe Wieści]

Dziś to jest 16 marca 2021 roku na poligon w Drawsku Pomorskim dotarł pierwszy transport ciężkiego sprzętu bojowego Amerykańskiej Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (ABCT).

W pierwszym transporcie pojawiły się słynne na całym świecie czołgi ABRAMS M1 a w kolejnych transportach pojawią się także bojowe wozy piechoty Bradley i gąsienicowe wozy opancerzone M113.

Do tego cała masa sprzętu zabezpieczenia logistycznego od wozów terenowych HAMMER (HUMVEE) , ciężarówek, kontenerowców itp.

Sprzęt i żołnierze docierają z Niemiec gdzie wcześnie przeszły certyfikacje i ćwiczenia w tamtym regionie. Do Europy Amerykanie dotarli z Teksasu i reprezentują 1 Szwadron 7 Pułku Ułanów 1 Brygady Pancernej „Ironhorse”, 1 ABCT, 1 Dywizja Kawalerii.

W ramach współpracy Polsko – Amerykańskiej (AtlanticResolve) wojska będą realizować zadania na obiektach Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

AKTUALIZACJA.
17. 03. 2021 roku do Abramsów dołączają Bojowe Wozy Piechoty Bradley z 1 Eskadry, 7 Pułku Kawalerii, 1 ABCT „IronHorse”, 1 Dywizja Kawalerii

Przeczytaj również – “Pancerna pięść US Army zdąża na poligon w Drawsku Pomorskim”

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [Poligonowe Wieści]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pin It on Pinterest

0
Would love your thoughts, please comment.x