Szybka reakcja ŻANDARMERII WOJSKOWEJ

Zdjęcie: Żandarmeria Wojskowa

Żołnierze z Placówki Żandarmerii Wojskowej w Stargardzie, podczas powrotu ze szkolenia strzeleckiego najechali na wypadek drogowy z udziałem pojazdu cywilnego.

16 kwietnia stargardzcy żandarmi przemieszczając się drogą krajową S10 w kierunku Stargardu na przeciwległym pasie ruchu, zauważyli skutki zdarzenia drogowego w wyniku którego, kierujący pojazdem Volkswagen Transporter zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne bariery energochłonne.

Żandarmii natychmiast przystąpili do działania poprzez przeprowadzenie wstępnego triażu oraz wezwanie służb ratunkowych i zabezpieczenie miejsca zdarzenia.

W wyniku wypadku poszkodowanych zostało pięciu dorosłych mężczyzn. W najcięższym stanie znajdował się zakleszczony w pojeździe kierowca busa, któremu udzielono pomocy jako pierwszemu. Wszyscy podróżujący busem odnieśli obrażenia, m.in. głowy, klatki piersiowej i kończyn.

Budujący jest fakt, że w trakcie całego zdarzenia zgłosiły się postronne osoby – pielęgniarka oraz ratownik medyczny, którzy pomagali w udzielaniu pomocy rannym.

Powodzenie pierwszej pomocy podczas wypadku drogowym w dużej mierze zależy od szybkiego działania. I w tym przypadku dało to skuteczny rezultat.

Źródło: Żandarmeria Wojskowa Szczecin

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pin It on Pinterest

0
Would love your thoughts, please comment.x