Szkoli się już V zmiana

Żołnierze wyznaczeni do V zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego UNIFIL rozpoczęli już certyfikację drużyn, aby jak najlepiej przygotować się do misji w Libanie.

Działania taktyczne, biegi z bronią i oporządzeniem, a także strzelania i sprawdzenie norm szkoleniowych to tylko część zagadnień, która była szczegółowo oceniana w drugim tygodniu lipca br. na terenie strzelnicy w Stargardzie.

V już zmiana PKW UNIFIL jest obecnie formowana oraz przygotowywana przez 12 Brygadę Zmechanizowaną na bazie 3 batalionu piechoty zmotoryzowanej ze Stargardu, który już wcześniej wystawiał I oraz II zmianę. Z tego względu żołnierze mają jeszcze bardziej zróżnicowany proces szkolenia, który bazuje dodatkowo na doświadczeniach z pierwszych misji w Libanie.

***

Po 10 latach nieobecności Wojsko Polskie powróciło w 2019 r. do udziału w misji w Libanie w ramach mandatu Organizacji Narodów Zjednoczonych jako Tymczasowe Siły ONZ w Libanie (ang. United Nations Interim Force in Lebanon – UNIFIL).

Głównym zadaniem kontyngentu jest patrolowanie pogranicza między Libanem a Izraelem oraz niesienie pomocy humanitarnej dla społeczności lokalnej.

Tekst: kpt. Błażej Łukaszewski Zdjęcia: st. szer. Piotr Pytel

.

UDOSTĘPNIJ:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pin It on Pinterest

0
Would love your thoughts, please comment.x