Zatrzymanie Kłusowników wodnych

Żołnierze żandarmerii z Wydziału ŻW w Olesznie w czasie pozasłużbowym ujawnili dwie osoby cywilne w trakcie dokonywania zabronionego prawem połowu ryb.

22 lipca na jednym z akwenów wodnych znajdującym się na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, żołnierze Żandarmerii Wojskowej w godzinach pozasłużbowych zauważyli mężczyzn dokonujących połowu ryb siecią w miejscu zabronionym.

Na miejsce został wezwany patrol ŻW, który ustalił, że jedna z zatrzymanych osób dopuściła się czynu zabronionego, wobec czego została zatrzymana celem wykonania czynności procesowych, w tym postawienia zarzutu z art. 27c ust 1 pkt. 2 ustawy o rybactwie śródlądowym, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. ]

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą żołnierze Sekcji Dochodzeniowo – Śledczej Wydziału ŻW w Olesznie.

Nawet wysoka kara nie zniechęci do kłusowania, jeżeli kłusownik, będzie pewien, że nikt go nie złapie. Pamiętajmy, kłusownictwo to nie tylko sieci…czy wędki elektryczne. To również łowienie w okresie ochronnym, naruszanie limitów ilościowych, łowienie na więcej wędek, niż pozwala regulamin itp. Na wszystkie temu podobne zachowania musimy stanowczo reagować!

Plut. Czyżak

.

UDOSTĘPNIJ:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pin It on Pinterest

0
Would love your thoughts, please comment.x