Stargard – narkotyki w armii – zatrzymany żołnierz

Zdjęcie: Tomasz Jasyk [Poligonowe Wieści]

Żołnierze z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Wydział ds. Wojskowych w miesiącu wrześniu przeprowadzili czynności związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej w środowisku wojskowym i cywilnym.

W wyniku zintensyfikowanych działań na terenie województw: zachodniopomorskiego i lubuskiego dokonano zatrzymania żołnierza z jednostki wojskowej w Stargardzie, w tym także 5 osób cywilnych współdziałających z żołnierzem w związku z podejrzeniem wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Żandarmi zabezpieczyli środki odurzające i substancje psychotropowe w postaci: ok. 5 kg suszu ziela konopi innych niż włókniste oraz mniejsze ilości amfetaminy, MDMA, kokainy oraz 4-CMC (klefedronu).

Wobec żołnierza oraz jednej osoby cywilnej Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Do pozostałych osób zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci oddania pod dozór Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Źródło: Żandarmeria Wojskowa

.

UDOSTĘPNIJ:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pin It on Pinterest

0
Would love your thoughts, please comment.x