Żandarmeria zatrzymała kierowcę “TIRA” – miał ponad 3 promile

Kompletną bezmyślnością i brakiem wyobraźni wykazał się kierowca tira, którego zatrzymali żołnierze Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie.

Do zdarzenia doszło 20 listopada 2021 roku na autostradzie A2 w kierunku Warszawy. Żołnierze Wydziału Ochrony, wracający ze Szczecina po zakończeniu czynności służbowych, zauważyli wykonującego niebezpieczne manewry tira. Kierujący pojazdem ciężarowym kilkukrotnie uderzał w bariery dźwiękochłonne i stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Żandarmi nie czekali na dalszy rozwój wypadków. Natychmiast zatrzymali kierowcę i powiadomili służby porządkowe. Przybyli na miejsce funkcjonariusze Policji zbadali kierowcę tira na zawartość alkoholu – delikwent wydmuchał 3,3 promila. Mężczyźnie za popełnienie czynu z art. 178 a par. 1 Kodeksu Karnego grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Warto przypomnieć, że w trzecią niedzielę listopada, czyli następnego dnia po zatrzymaniu przez żołnierzy OSŻW w Warszawie pijanego kierowcy tira, obchodzony był Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych. To dobry moment, by zastanowić się nad tym, co możemy zrobić, by uczynić drogi bezpieczniejszym miejscem. Najlepiej oczywiście zacząć od siebie, warto również – tak jak żołnierze Żandarmerii Wojskowej – reagować, gdy jesteśmy świadkami łamania przepisów ruchu drogowego przez innych użytkowników dróg.

Tekst: Sylwia Guzowska

Źródło: Komenda Gówna Żandarmerii Wojskowej

UDOSTĘPNIJ:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pin It on Pinterest

0
Would love your thoughts, please comment.x