Podwójny sukces żandarmów

Żołnierze Żandarmerii Wojskowej zatrzymali 7 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe i 3 osoby o przywłaszczenie mienia wojskowego.

6 kwietnia 2022 r. Żandarmeria Wojskowa, w oparciu o ustalenia własne, przeprowadziła na terenie województwa zachodnio-pomorskiego czynności operacyjno-procesowe przeciwko grupie przestępczej, w toku których zatrzymano 7 osób, w tym 1 żołnierza.

W trakcie czynności zabezpieczono m.in. znaczną ilość narkotyków, plantację konopi oraz gotówkę w wysokości ok. 30 tys. zł na poczet przyszłych kar. Zatrzymanym ogłoszono zarzuty wprowadzania do obrotu narkotyków oraz nielegalnej uprawy konopi.


Ponadto w toku czynności realizowanych w związku z podejrzeniem przywłaszczania paliwa z zasobów MON zatrzymano na gorącym uczynku członków innej grupy przestępczej: 2 pracowników RON oraz osobę cywilną. Ujawniono i zabezpieczono 2200 litrów przywłaszczonego oleju napędowego.

Łączna wartość odzyskanego paliwa została wstępnie wyceniona na kwotę nie mniejszą niż 15 tys. zł. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw, m.in. przywłaszczenia powierzonego mienia.

Żandarmeria Wojskowa prowadzi postępowanie przygotowawcze pod nadzorem Działu do Spraw Wojskowych Prokuratury Rejonowej w Gdyni.

Źródło: Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej
ppłk Artur Karpienko

.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pin It on Pinterest

0
Would love your thoughts, please comment.x