Brytyjskie czołgi Challenger kolejny raz w POLSCE

Zdjęcia: szer. Kamil Oślizło/10BKPanc

Kompania brytyjskich czołgów Challenger przybywa do Polski w tym tygodniu w ramach sił sojuszniczego wzmocnienia, wspierając siły BRYTYJSKIE obecne już na terytorium naszego kraju. To kolejny, mocny dowód wsparcia wschodniej flanki ze strony Brytyjczyków. Informuje na swoim Twitterze Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej.

Jednostka będzie współdziałać z elementami 18 Dywizji Zmechanizowanej.

Challanger 2 to obecnie podstawowy czołg brytyjskich sił pancernych i jako z nielicznych wyposażony w gwintowaną armatę 120 mm.

“Czołgi Challenger 2, wydzielone przez armię brytyjską, będą współdziałać z pododdziałami 18 Dywizji Zmechanizowanej. Będą czynić to na podobnej zasadzie, jak jednostki amerykańskiej 82 Dywizji Powietrznodesantowej oraz 101 Dywizji Powietrzno-Desantowej, która obecnie zastępuje 82 Dywizję Powietrzno-Desantową w rejonie odpowiedzialności w Europie Środkowo-Wschodniej” – powiedział dla Defence24.pl rzecznik 18 Dywizji Zmechanizowanej mjr Przemysław Lipczyński.

Brytyjskie czołgi Challenger kolejny raz w tym roku będą obecne na terytorium POLSKI – w maju brały udział w ćwiczeniach DEFENDER 22 na obiektach Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko.

Zdjęcia: szer. Kamil Oślizło/10BKPanc
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pin It on Pinterest

0
Would love your thoughts, please comment.x