Żandarmeria Wojskowa wspiera akcję “ZNICZ 2022”

Zdjęcie: Tomasz Jasyk [Poligonowe Wieści]

Żołnierze Żandarmerii Wojskowej wspierają funkcjonariuszy Policji podczas akcji „Znicz 2022”. Wzmożone działania prewencyjne na drogach i w okolicach nekropolii rozpoczęły się w piątek 28 października i potrwają 6 dni – do środy 2 listopada.

Wszystkich Świętych to dla żandarmów, podobnie jak dla policjantów, czas wytężonej służby. Działania realizowane przez mundurowych mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy wybierają się w podróż i odwiedzają groby swoich najbliższych. Wzmożone patrole obecne są w miejscach, gdzie nastąpiły zmiany w organizacji ruchu drogowego, w okolicach cmentarzy i tam, gdzie ruch dla pojazdów został całkowicie zamknięty.

W ramach akcji „Znicz 2022” policjanci i żandarmi sprawdzają m.in.:

– przestrzeganie ograniczeń prędkości;

– stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów;

– sposób przewożenia pasażerów w pojeździe, tj. korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach;

– używanie świateł zewnętrznych pojazdów;

– stosowanie przez pieszych poruszających się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Według danych Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podczas zeszłorocznej akcji „Znicz” doszło do 288 wypadków drogowych, w których zginęło 18 osób, a 345 odniosło obrażenia. Ponadto zatrzymano 1360 osób za jazdę po alkoholu, a 502 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.

Tekst: Sylwia Guzowska

.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pin It on Pinterest

0
Would love your thoughts, please comment.x