Szybka reakcja ŻANDARMERII WOJSKOWEJ

Żołnierze z Placówki Żandarmerii Wojskowej w Stargardzie, podczas powrotu ze szkolenia strzeleckiego najechali na wypadek drogowy z udziałem pojazdu cywilnego.

16 kwietnia stargardzcy żandarmi przemieszczając się drogą krajową S10 w kierunku Stargardu na przeciwległym pasie ruchu, zauważyli skutki zdarzenia drogowego w wyniku którego, kierujący pojazdem Volkswagen Transporter zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne bariery energochłonne.

Żandarmii natychmiast przystąpili do działania poprzez przeprowadzenie wstępnego triażu oraz wezwanie służb ratunkowych i zabezpieczenie miejsca zdarzenia.

W wyniku wypadku poszkodowanych zostało pięciu dorosłych mężczyzn. W najcięższym stanie znajdował się zakleszczony w pojeździe kierowca busa, któremu udzielono pomocy jako pierwszemu. Wszyscy podróżujący busem odnieśli obrażenia, m.in. głowy, klatki piersiowej i kończyn.
Budujący jest fakt, że w trakcie całego zdarzenia zgłosiły się postronne osoby - pielęgniarka oraz ratownik medyczny, którzy pomagali w udzielaniu pomocy rannym.

Powodzenie pierwszej pomocy podczas wypadku drogowym w dużej mierze zależy od szybkiego działania. I w tym przypadku dało to skuteczny rezultat.


Źródło: Żandarmeria Wojskowa w Szczecinie
2021-04-20 18:10 Szczecin, patrol, żandarmeria wojskowa, pogotowie ratunkowe, wypadek

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.